ΑΕΚ: «Ασφαιρος» επί σχεδόν δύο μήνες ο Ανσαριφάρντ (VIDEO)

Ντεφορμέ ο Καρίμ Ανσαριφάρντ το τελευταίο διάστημα

Η ΑΕΚ πέρασε στα ημιτελικά Κυπέλλου παρά την ήττα από τον Βόλο, αλλά προβληματισμό πέρα από την εμφάνισή της προκαλεί και η δυστοκία που παρουσιάζει εδώ και σχεδόν δύο μήνες ο Καρίμ Ανσαριφάρντ.

Ο Ιρανός, που σπατάλησε μια πολύ καλή ευκαιρία να «καθαρίσει» την πρόκριση στο δεύτερο ημίχρονο του χθεσινού αγώνα, συμπλήρωσε πλέον έντεκα σερί ματς χωρίς να σκοράρει.

Το τελευταίο του τέρμα είχε σημειωθεί στις 11 Ιανουαρίου και τη νίκη της ΑΕΚ στη Λαμία (0-1). Έκτοτε σε οκτώ ματς για την Super League και τρία για το Κύπελλο δεν έχει βρει δίχτυα. Μέχρι να αρχίσει η περίοδος που είναι «άσφαιρος», ο 30χρονος άσος είχε 9 γκολ σε 22 εμφανίσεις.