Αποκλεισμός-σοκ για τον Παναθηναϊκό: Εχασε (1-2) ξανά από τον ΠΑΣ Γιάννινα! (VIDEO)

Δεύτερη ήττα για τον Παναθηναϊκό κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα

Ο Παναθηναϊκός έχασε και στη Λεωφόρο από τον ΠΑΣ Γιάννινα και αποκλείστηκε από το Κύπελλο Ελλάδας.

Οι «πράσινοι» είδαν τους Γιαννιώτες να μπαίνουν «φουριόζοι» και να σκοράρουν δύο γκολ μέσα σε 9 λεπτά!

Στο 2′ ο Ελευθεριάδης έκανε το 0-1, ενώ στο 9′ ο ΠΑΣ διπλασίασε τα τέρματά του με αυτογκόλ του Χατζηθεοδωρίδη. Το γκολ των γηπεδούχων το σκόραρε ο Πούγγουρας στο 74′.

Μετά τον Ατρόμητο, ο ΠΑΣ Γιάννινα αιφνιδίασε και τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο καθώς προηγήθηκε με 2-0 πριν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο, «κλειδώνοντας» ουσιαστικά την υπόθεση πρόκριση.

Ο Παναθηναϊκός πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων μετά το δεύτερο γκολ των φιλοξενούμενων αλλά από τα τέσσερα γκολ που ήθελε για να προκριθεί, πέτυχε μόνο ένα με κεφαλιά του Πούγγουρα στο 74ο λεπτό.

Ως εκ τούτου, ο ΠΑΣ Γιάννινα πήρε, με δυο νίκες, την πρόκριση στην ημιτελική φάση, για τρίτη φορά στην ιστορία του.