ΑΕΚ: Το fair play του Ανσαριφάρντ και το ξέσπασμα του Λόπες (VIDEO)

Δείτε την παρακάμερα της ΑΕΚ στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό

Η ΑΕΚ έμεινε στο 1-1 στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό, αλλά θα μπορούσε να φύγει και με τη νίκη από τη Λεωφόρο.

Δείτε την παρακάμερα από το AEK TV, με το fair play του Ανσαριφάρντ, ο οποίος τρέχει στις καθυστερήσεις για να γίνει αλλαγή και να μπει ο Χριστόπουλος, το ξέσπασμα του Λόπες στην ισοφάριση του Γκαρσία και τα… χτυπήματα στον πάγκο της Ενωσης λίγο πριν το τέλος να ξεχωρίζουν.

Η ενημέρωση της ΑΕΚ

«Ισόπαλοι 1-1 αναδείχθηκαν ΑΕΚ και Παναθηναϊκός το βράδυ της Κυριακής, στο γήπεδο της Λεωφόρου, στο ντέρμπι της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League Interwetten 2020-21.

Η ομάδα του Μανόλο Χιμένεθ είχε τον έλεγχο και την πρωτοβουλία των κινήσεων στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, όμως βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 58’ από ένα γκολ του Βέλεθ. Ο Λιβάι Γκαρσία κατάφερε να ισοφαρίσει 15 λεπτά αργότερα και η Ένωση πίεσε για την ανατροπή, ωστόσο το σκορ δεν άλλαξε μέχρι τη λήξη.

Η κάμερα του ΑΕΚ TV ήταν στο «Απόστολος Νικολαΐδης» και κατέγραψε όλα τα παρασκήνια της αναμέτρησης…»