Λειψία - Γκλάντμπαχ 3-2: Με τρελή ανατροπή για... κορυφή! (VIDEO)

Eντυπωσιακή η Λειψία, έβγαλε χαρακτήρα, ψυχή, επικράτησε 3-2 της Γκλάντμπαχ και συνεχίζει να πιέζει τη Μπάγερν.

Η ομάδα του Νάγκελσμαν έβγαλε χαρακτήρα και με εντυπωσιακή ανατροπή επικράτησε 3-2 της Γκλάντμπαχ εντός έδρας και βρέθηκε ξανά στο -2 από τη Μπάγερν. Ο Χόφμαν με πέναλτι πέτυχε το 1-0 στο 6ο λεπτό για την Γκλάντμπαχ, με τα «πουλάρια» να κάνουν δύο τα τέρματά τους στο 19′ με τον Τουράμ!

Ωστόσο, στην επανάληψη οι «Ταύροι» ήταν εντυπωσιακοί, έβαλαν την αντίπαλο στην περιοχή της και άρχισαν να πιέζουν. Ο Ενκουνκού στο 57′ μείωσε και ο Πόουλσεν δέκα λεπτά αργότερα έφερε στα ίσα. Η Λειψία πίεσε ασφυκτικά, η Γκλάντμπαχ αδυνατούσε να απειλήσει και λύγισε στο φινάλε. Ο Ενκουνκού έκαναν την ασίστ και ο Σόρλοθ διαμόρφωσε το 3-2 στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.