Ασίστ ο Βέρντε, σώθηκε η Σπέτσια (VIDEO)

Από 0-2 στο 2-2 η Σπέτσια κόντρα στην Πάρμα

Με τον Βέρντε πρωταγωνιστή η Σπέτσια κράτησε στο 2-2 την Πάρμα. Η ομάδα του Ιταλού άσου (δανεικός από την ΑΕΚ) βρέθηκε να χάνει 0-2 στο 25’, έχασε πέναλτι στο 39ο λεπτό με τον Ματζόρε, αλλά στην επανάληψη έφερε το ματς στα ίσια.

Ο Βέρντε μπήκε αλλαγή στο 27ο λεπτό αντί του Σαπονάρα που τραυματίστηκε. Ανέβασε την απόδοσή του, όπως και η Σπέτσια που μείωσε στο 52ο λεπτό με τον Γκουάσι.

Στο 72ο λεπτό ο Βέρντε έκανε την ασίστ από τα αριστέρα και πάλι ο Γκουάσι ισοφάρισε στο τελικό 2-2 στο «Αλμπέρτο Πίκο».

Η Σπέτσια έμεινε με αυτό τον βαθμό οριακά πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Για την φιλοξενούμενη Πάρμα στον πάγκο έμεινε ο πρώην στόπερ της ΑΕΚ, Μπρούνο Αλβες και εκτός αποστολής ο Ζαγαρίτης.

Δείτε την ασίστ του Ντανιέλε Βέρντε και τα καλύτερα στιγμιότυπα από τον αγώνα της Σπέτσια με την Πάρμα για την 24η αγωνιστική της Serie A.