Μάντσεστερ Σίτι - Γουέστ Χαμ 2-1: Αγκαλιά με το πρωτάθλημα (VIDEO)

Η Μάντσεστερ Σίτι βρήκε δύο γκολ από τους στόπερ της και νίκησε τους Λονδρέζους

Η Μάντσεστερ Σίτι υποδέχτηκε στο τη Γουέστ Χαμ στον εναρκτήριο αγώνα της 26ης αγωνιστικής της Premier League και πήρε μια δύσκολη νίκη με 2-1.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκoρ στο 30′ με σκόρερ τον Ρούμπεν Ντίας αλλά δύο λεπτά πριν την ανάπαυλα ο Αντόνιο σκόραρε και έστειλε τις δυο ομάδες ισόπαλες στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι “Πολίτες” πίεζαν ενώ οι φιλοξενούμενοι προσπαθούσαν να χτυπήσουν στις αντεπιθέσεις.

Την λύση για την ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα έδωσε ο έτερος στόπερ της ομάδας, Τζον Στόουνς, με σουτ μέσα από την περιοχή στο 68′. Μέχρι τη λήξη δεν άλλαξε κάτι στο σκορ παρά την προσπάθεια της Γουέστ Χαμ να απειλήσει.