Με σούπερ Κριστιάνο σάρωσε η Γιουβέντους (VIDEO)

Η Γιουβέντους 3-0 την Κροτόνε

Με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να έχει μεγάλα κέφια και να σκοράρει δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο με ισάριθμες κεφαλιές, η Γιουβέντους είχε εύκολο έργο κόντρα στην Κροτόνε, επικρατώντας 3-0.

Στο 38’ έπειτα από σέντρα του Αλεξ Σάντρο κατάφερε να ανοίξει το σκορ, ενώ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους, ο Ράμσεϊ ήταν αυτός που του έδωσε την ασίστ για το 2-0.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο ΜακΚένι στο 66’. Με αυτό το τρίποντο η Γιούβε ανέβηκε στην τρίτη θέση, ενώ έχει ένα ματς λιγότερο από Μίλαν (+4) και Ιντερ (+8).

Δείτε τις καλύτερες στιγμές της αναμέτρησης ανάμεσα στη Γιουβέντους και την Κροτόνε: