Στο 92’ σώθηκε η Μπάρι του Καρέρα

Η Μπάρι του Μάσιμο Καρέρα προηγήθηκε στο 35ο λεπτό με τον Τσιάντσι στο «Μασιμίνο» της Κατάνια. Φάνηκε να ελέγχει τον αγώνα και τη νίκη με φουλ άμυνα, αλλά στο 63ο λεπτό ο Σαράο ισοφάρισε για τους Σικελούς σε 1-1.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων η ομάδα του πρώην τεχνικού της ΑΕΚ θα έχανε ακόμη και τον βαθμό της ισοπαλίας. Η Κατάνια κέρδισε πέναλτι. Το εκτέλεσε ο Νταλ Ολιο, αλλά ο Φρατάλι απέκρουσε και η Μπάρι κράτησε το 1-1. Ηταν το δεύτερο ματς του Καρέρα στον πάγκο της Μπάρι μετά το 1-0 επί της Μονόπολι την περασμένη Τετάρτη.

Η Μπάρι παραμένει στην 3η θέση της βαθμολογίας του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής στην Ιταλία. Είναι 16 πόντους μακριά από την πρωτοπόρο Τερνάνα και την απευθείας άνοδο. Θα είναι στα πλεϊ οφ ανόδου.