ΑΕΚ-Αστέρας Τρίπολης: Η παρακάμερα του αγώνα -Το πανό της Original 21, η αγωνία στον πάγκο και τα γκολ του Σιμάνσκι (VIDEO)

Δείτε την παρακάμερα του ΑΕΚ-Αστέρας Τρίπολης

Η ΑΕΚ έφερε ισοπαλία με 2-2 κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης σε ματς για την 23η αγωνιστική στη Super League, με τον Ντάμιαν Σιμάνσκι να σκοράρει και τα δύο τέρματα της Ενωσης.

Οι Αρκάδες προηγήθηκαν με 0-2 πριν καν συμπληρωθούν 20 λεπτά αγώνα, όμως με πρωταγωνιστή τον Πολωνό η ΑΕΚ κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση.

Ο Πολωνός μείωσε αρχικά σε 1-2 στο 40’ με ωραίο πλασέ, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα είχε δοκάρι(!). Ωστόσο, κατάφερε τελικά να φέρει το ματς στα ίσα στο 68’ με πλασέ, έπειτα από ασίστ του Λιβάι Γκαρσία, ενώ στη συνέχεια η ΑΕΚ έχασε σημαντικότατες ευκαιρίες για να φτάσει στην πλήρη ανατροπή.