Λιβάγια: Τα 15 καλύτερα γκολ του με την ΑΕΚ -Διαλέξτε το αγαπημένο σας! (VIDEO)

Δείτε τα κορυφαία γκολ του Μάρκο Λιβάγια με τη φανέλα της ΑΕΚ

Ο Μάρκο Λιβάγια αποτελεί και επισήμως παρελθόν από την ΑΕΚ μετά από 3,5 χρόνια.

Η «κιτρινόμαυρη» ΠΑΕ ανακοίνωσε χθες την πρόωρη λήξη της συνεργασίας της με τον Κροάτη επιθετικό, με τον Λιβάγια να ανακοινώνεται μετά από λίγη ώρα από την Χάιντουκ Σπλιτ.

Ο Λιβάγια ολοκλήρωσε με αυτό τον τρόπο την παρουσία του στην ΑΕΚ, της οποία τη φανέλα φορούσε από το 2017 μέχρι και τον Ιανουάριο του 2021.

Με την Ενωση ο Λιβάγια κατέγραψε 147 συμμετοχές, ενώ σκόραρε 42 γκολ και έδωσε 29 ασίστ.

Και μπήκε με το Πρωτάθλημα του 2018 στην ιστορία της ΑΕΚ, ενώ αγαπήθηκε πολύ από την πλειοψηφία των φίλων της Ενωσης.

Τα καλύτερα του Λιβάγια

Τo enwsi.gr βρήκε τα 15 καλύτερα γκολ του Κροάτη με τη φανέλα της ΑΕΚ και σας τα παρουσιάζει.

Διαλέξτε και εσείς το… καλύτερο σας!

Αρης-ΑΕΚ 2-2 (Κύπελλο, 2019/20)

Γκολ στο 95′ από τον Μάρκο Λιβάγια και η ΑΕΚ στέλνει το ματς με τον Αρη για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας στην παράταση.

Παναθηναϊκός-ΑΕΚ 1-1 (2017/18)

Ο Μάρκο Λιβάγια σκόραρε στις καθυστερήσεις του Παναθηναϊκός-ΑΕΚ, δίνοντας το βαθμό στην Ενωση.

Παναιτωλικός-ΑΕΚ 0-1 (2019/20)

Με πολύ τεχνικό σουτ στο πέσιμο, ο Μάρκο Λιβάγια άνοιξε το σκορ κόντρα στον Παναιτωλικό στο 69ο λεπτό της αναμέτρησης.

ΑΕΚ-Παναθηναϊκός 1-1 (2019/2020)

Ενα πολύ όμορφο γκολ στο 75ο λεπτό της αναμέτρησης της ΑΕΚ με τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ από τον Λιβάγια για το τελικό 1-1.

ΑΕΚ-Ατρόμητος 2-1 (2020/21)

Η ΑΕΚ διπλασίασε τα τέρματα της στο 73′ με κεφαλιά του Λιβάγια μετά από καταπληκτική ενέργεια του Μπακάκη.

ΑΕΚ-ΠΑΟΚ 1-0 (2017/18)

Ενα παλικαρίσιο γκολ από τον Μάρκο Λιβάγια στο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ στο ΟΑΚΑ, με τον Κροάτη να δίνει τη νίκη στην Ενωση των δέκα παικτών.

Ο Λιβάγια σκοράρει και δεύτερο γκολ μετά από ωραία προσπάθεια των Μάνταλο και Αλμπάνη και στέλνει τους «κιτρινόμαυρους» στον τελικό!

Λεβαδειακός-ΑΕΚ 0-2 (2017/18)

Λιβάγια και Αραούχο έκρυψαν την μπάλα, με τον Κροάτη να σκάβει την μπάλα και να κάνει το 0-1 για την ΑΕΚ

Τραμπζονσπόρ-ΑΕΚ 0-2 (2019/20)

Ο Λιβάγια εκμεταλλεύεται τα λάθη της άμυνας των Τούρκων και ανοίγει το σκορ για την «Ένωση»!

Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΚ 1-2 (2020/21)

Ο Σάκχοφ βρήκε τον Τάνκοβιτς, εκείνος τον Λιβάια και εκείνος τα δίχτυα για το 1-0 για την ΑΕΚ.

ΑΕΚ-Ξάνθη 2-0 (2018/19)

Ο Μάρκο Λιβάγια σκοράρει στο 90′ και κάνει το 2-0 για την ΑΕΚ, ένα πολύ όμορφο γκολ με σκάψιμο της μπάλας.

ΑΕΚ-Πλατανιάς 3-0 (2017/18)

Σε ένα ματς που η ΑΕΚ κέρδισε με 2-0 ο Λιβάγια σκόραρε το δεύτερο γκολ της Ένωσης με ένα πολύ δυνατό σουτ.

ΑΕΚ-Σέλτικ 2-1 (2018/19)

Η ΑΕΚ έπαιξε… βόλει στην περιοχή της Σέλτικ και ο Μάρκο Λιβάγια έκανε το 2-0 για τους «κιτρινόμαυρους» με κεφαλιά.

ΑΕΚ-Πανιώνιος 1-0 (2018/19)

Ο Μάρκο Λιβάγια σκόραρε με κεφαλιά το μοναδικό τέρμα της ΑΕΚ κόντρα στον Πανιώνιο στο ΟΑΚΑ.

ΑΕΚ-Γαλατασαράι 3-2 (2018/19)

Ο Λιβάγια ισοφάρισε σε 1-1 στο 34′ της αναμέτρησης με την Γαλατασαράι με ωραίο σουτ με τη μία.