AEK: Ακατάλληλη για καρδιακούς-Ολα τα φετινά... θρίλερ (VIDEO)

AEK: Πρώτη στη βαθμολογία στα εκτός έδρας και η... πληγή του ΟΑΚΑ (ΦΩΤΟ)

H AEK συνηθίζει τη φετινή σεζόν να κάνει τα ματς θρίλερ και να δέχεται γκολ μετά το 80'

Με την φετινή ΑΕΚ το σίγουρο είναι ότι δεν βαριέσαι ποτέ. Τώρα που έχουμε ηρεμήσει μετά το χθεσινό θρίλερ στη Λάρισα μπορούμε να δούμε πιο ξεκάθαρα τα πράγματα.
Το σίγουρο είναι πως η ΑΕΚ σχεδόν σε όλη τη φετινή χρονιά δείχνει να έχει σοβαρά αμυντικά προβλήματα και να καταρρέει στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Δεν ήταν η πρώτη φορά που η «Ενωση» δέχεται γκολ στο φινάλε και απειλείται να χάσει βαθμούς σε έναν αγώνα.

Από την αρχή της σεζόν η άμυνα της χάνει την συγκέντρωση της και δέχεται γκολ ή
παραχωρεί πέναλτι ή ο αντίπαλος έχει μία τουλάχιστον μεγάλη φάση για να προκαλέσει προβλήματα.

Η χρονιά τελειώνει και τα προβλήματα δεν λύνονται!

Αν δείτε το σχετικό πίνακα από το πρώτο ματς με τον ΠΑΟΚ που και ισοφάρισε στο 89 με τον Μουργκ ως και χθες στη Λάρισα όπου είναι οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι στο 95 το οποίο ευτυχώς απέκρουσε ο Αθανασιάδης όλη η σεζόν είναι γεμάτη από γκολ ή από επικίνδυνες φάσεις και γενικά κατάρρευση της ΑΕΚ στα τελευταία λεπτά των αγώνων της. Αν μη τι άλλο ο προβληματισμός συνεχίζεται και λύση δεν βρίσκεται. Δέκα αγώνες δεν είναι λίγοι…

Αναλυτικά όλα τα… θρίλερ της ΑΕΚ

• ΑΕΚ – ΠΑΟΚ 1-1: Το 1-1 στο 89’ ο Μουργκ
  • Μπράγκα – ΑΕΚ 3-0: Το 3-0 στο 88’ ο Ορτα
  • ΑΕΚ – Ζόρια 0-3: Το 0-3 στο 86´ ο Γιουρτσένκο
  • ΑΕΚ – Μπράγκα 2-4: Το 1-4 ο Γκαλένο στο 82’
  • Απόλλων – ΑΕΚ 3-4: Το 3-4 στο 91´ ο Βαξεβανίδης και στο 92´ πέναλτι που πήρε πίσω το VAR αφού είχε προηγηθεί οφσαϊντ.
  • Ολυμπιακός – ΑΕΚ 3-0: Το 3-0 στο 90’ ο Βαλμπουενά
  • ΑΕΚ – Ατρόμητος 2-1: Το 2-1 στο 89’ ο Λάζαρος
  • ΑΕΚ – ΠΑΣ 0-2: Το 0-2 στο 87’ ο Λεό
  • ΑΕΚ – Αρης 0-2: Το 0-2 στο 90´ ο ΣίλβαΑΕΛ – ΑΕΚ 2-4: Το 2-2 στο 80´ο Ακούνια και χαμένο πέναλτι στο 96’ ο Μουκάντζο
  • Στο ΑΕΚ – Βόλος 4-2 για το κύπελλο οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι στο 85’ για να μειώσουν στο ένα γκολ!