ΑΕΚ: Τι έχει κάνει ως τώρα στην Super League και το πρόγραμμα ως το τέλος! (VIDEO)

Οσα έχει κάνει τώρα στην Super League η ΑΕΚ και τα ματς που μένουν ως το τέλος

Φτάσαμε στου δρόμου τα μισά με τη χρονιά να μην έχει τελειώσει ακόμα. Η ΑΕΚ είναι στο -11 από την κορυφή, αλλά έχει ακόμη αγώνες να δώσει μπροστά της. Εχει παίξει 18 αγωνιστικές στη Super League και μένουν άλλες τόσες. Για την κανονική περίοδο άλλες 8 και μετά περιμένουν 10 για τα πλεϊ οφ.

Από αυτά τα 18 ματς για το πρωτάθλημα τα 10 είναι από τα λεγόμενα «φωτιά» κόντρα στους αντιπάλους της στην πρώτη πεντάδα της βαθμολογίας (Ολυμπιακό, Αρη, ΠΑΟΚ, Παναθηναϊκό).
Συγκεκριμένα, η ΑΕΚ έχει να παίξει ακόμη με τον Παναθηναϊκό (εκτός) και τον Αρη (εντός) για την κανονική περίοδο και μετά θα έχει άλλα οκτώ στα πλεϊ οφ (εντός – εκτός με Ολυμπιακό, Αρη, ΠΑΟΚ, Παναθηναϊκό).

Τι έχει κάνει ως τώρα η ΑΕΚ

Τι έχει κάνει ως τώρα κόντρα στους τέσσερις;

• Εντός έχει ισοπαλία με Ολυμπιακό (1-1), ΠΑΟΚ (1-1) και ήττα (1-2) από Παναθηναϊκό (εκκρεμεί με Αρη)
  • Εκτός έχει ήττα από Ολυμπιακό (0-3), ισοπαλία με ΠΑΟΚ (2-2) και νίκη (1-0) με Αρη (εκκρεμεί με ΠΑΟ).
  • Σύνολο σε έξι ματς έχει μια νίκη, τρεις ισοπαλίες και δύο ήττες. Εξι βαθμοί σε σύνολο 18.

Το πρόγραμμα της ΑΕΚ ως το φινάλε της κανονικής περιόδου

Συγκεκριμένα, το πρόγραμμα της ΑΕΚ ως το τέλος της κανονικής περιόδου της Super League: