Τρομερός ο Χούντελαρ: Μπήκε στο 89', σκόραρε δύο γκολ και έδωσε τη νίκη στον Αγιαξ (VIDEO)

Τρομερός ο Γιαν - Κλαας Χούντελαρ

Ο Γιαν – Κλαας Χούντελαρ μπήκε στο 89ο λεπτό της εκτός έδρας αναμέτρησης του Αγιαξ με την Τβέντε και ενώ το σκορ ήταν 1-1.

Ο Χούντελαρ κατάφερε μέσα σε ελάχιστα δευτερόλεπτα από την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο, να βρεθεί ακριβώς εκεί που έπρεπε για να συμμετέχει από την πρώτη κιόλας φάση, σε ευκαιρία για γκολ και φυσικά να την εκμεταλλευτεί.

Ο Σεμπαστιάν Αλέ είχε πετύχει το πρώτο του γκολ με τη φανέλα του Αίαντα μόλις στο δεύτερο παιχνίδι του με τη νέα του ομάδα, ανοίγοντας το σκορ στο 7ο λεπτό, όμως, ο Πλεγκεθουέλο στο 84′ ισοφάρισε κι έδειξε να τα χαλάει όλα για τον Άγιαξ.

Ο Χούντελαρ πέρασε στο ματς στο 89′ και κατάφερε πολύ γρήγορα να σκοράρει δυο φορές για το τελικό 3-1 ώστε να συνεχίσει η ομάδα του μόνη πρώτη έπειτα από 16 αγωνιστικές, στο +3 από τις Φέγενορντ και Φίτεσε.