ΑΕΚ: Τα περσινά... πάρτι στο Χαριλάου! (VIDEO)

Οι τρεις φορές που η ΑΕΚ πανηγύρισε πέρυσι στο Χαριλάου

Η ΑΕΚ έκανε… πάρτι πέρυσι στο Χαριλάου καθώς έπαιξε εκεί τρεις αγώνες και σε όλους έφυγε πανηγυρίζοντας.

Στο ματς του πρωταθλήματος, η ΑΕΚ πήρε τη νίκη με πολύ σφιχτή άμυνα και σκορ 1-0. Το γκολ σημείωσε μόλις στο 5′ ο Αλμπανης έπειτα από τρομερή μπαλιά του Νέναντ Κρίστιτστις.

Οσον αφορά στο παιχνίδι των πλέι οφ στο Βικελίδης, η Ενωση νίκησε άνετα 4-1 την ομάδα της Θεσσαλονίκης που αντιμετώπιζε τότε αρκετές απουσίες.  Δύο γκολ είχε σημειώσει τότε ο Ολιβέιρα, ένα ο Σιμόες και ο ένα ο Σιμάνσκι. Ο Μπρούνο Γκάμα είχε ισοφαρίσει προσωρινά στο πρώτο μέρος για τον Αρη.

Τέλος, η Ενωση έπαιξε ακόμα ένα ματς πέρυσι στο Χαριλάου για τον επαναληπτικό των ημιτελικών Κυπέλλου. Παρότι βρέθηκε να χάνει 2-0, με τον Μάρκο Λιβάγια μπροστάρη έκανε το 2-2 στις καθυστερήσεις και στις καθυστερήσεις ο Κροάτης σκόραρε για να στείλει την Ενωση στον τελικό.