Ενας Ελληνας απέκλεισε την Μπάγερν (VIDEO)

Το Κίελο την εβγαλε έξω στα πέναλτι!

Το Κίελο ισοφάρισε στο 95ο λεπτό, έστειλε το ματς στην παράταση (2-2) και μετά στα πέναλτι. Εκεί έκανε την εκπληξη και με 6-5 πέταξε έξω την Μπάγερν από το Κύπελλο Γερμανίας.
Ηρωας της αναμέτρησης ένας Ελληνας. Ο Γιάννης Γκέλιος, τερματοφύλακας για το Κίελο, έπιασε το τελευταίο πέναλτι του Μαρκ Ρόκα και έβγαλε νοκ άουτ την πανίσχυρη πρωταθλήτρια Γερμανίας και Ευρώπης
Ο Γιάννης Γκέλιος που είναι διεθνής με την Εθνική ομάδα των Ελπίδων και διακρίνεται και για τα σωματικά του προσόντα (έχει ύψος 1.90) αναδείχθηκε από τις ακαδημίες της Άουγκσμπουργκ, ο ίδιος γεννήθηκε στη Γερμανία αλλά οι γονείς του είναι από το Δασοχώρι Σερρών.