Κατήφορος για Βέρντε (VIDEO)

Η Σπέτσια, χωρίς τον πρώην φορ της ΑΕΚ, νίκησε την Σαμπντόρια

Για μία ακόμα φορά o Ντανιέλε Βέρντε έμεινε εκτός αγώνα για την Σπέτσια. Ο Ιταλός πρώην επιθετικός της ΑΕΚ αν και έχει ξεπεράσει τον τραυματισμό του δεν μπορεί να βρει θέση ούτε καν ως αλλαγή σε ματς της Σπέτσια.

Η ιταλική ομάδα νίκησε 2-1 την Σαμπντόρια αλλά ο Βέρντε δεν αποτελεί πλέον επιλογή ούτε καν ως αναπληρωματικός για τον προπονητή της.

Ο Βέρντε έχει έξι συμμετοχές φέτος με τη φανέλα της νεοφώτιστης Σπέτσια. Σε κανένα ματς όμως δεν έχει παίξει και στα 90 λεπτά αφού είτε έχει μπει ή έχει γίνει αλλαγή.

Ταλαιπωρήθηκε από πολλούς τραυματισμούς με αποτέλεσμα η τελευταία του συμμετοχή να είναι εκείνη κόντρα στην Κροτόνε στις 12 του περασμένου Δεκέμβρη.

Σε εκείνο το ματς έπαιξε μόλις 8 λεπτά. Εχει σκοράρει μια φορά στο Σπέτσια – Φιορεντίνα (2-2 στις 18/10/20).