Λουκάκου: Εφτασε τα 50 γκολ με την Ιντερ και ξεπέρασε τον Ρονάλντο (VIDEO)

Στοίχημα: «Χοντρό» παιχνίδι

O Ρομέλου Λουκάκου έφτασε τα 50 γκολ με την Ίντερ και ξεπέρασε επίδοση του Ρονάλντο!
Η Ιντερ δυσκολεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στη συνέχεια κατάφερε να λυγίσει εύκολα την αντίσταση της Κροτόνε με το εντυπωσιακό 6-2, για την 15η αγωνιστική της Serie A, πρώτη στο 2021.

Με τη νίκη αυτή οι «νερατζούρι» αυξάνουν την πίεση στη Μίλαν, καθώς είναι ένα βαθμό πίσω στην κορυφή της βαθμολογίας. Στο χθεσινό ματς ο Ρομελού Λουκάκου έφτασε σ’ ένα μεγάλο ρεκόρ.

Ο Βέλγος σταρ σκόραρε στο 64ο λεπτό και έφτασε τα 50 γκολ με τη φανέλα των «νερατζούρι» σε 70 αναμετρήσεις. Κατάφερε έτσι να ξεπεράσει το θρύλο του παγκοσμίου ποδοσφαίρου, Ρονάλντο, καθώς ο Βραζιλιάνος άσος είχε φτάσει τα 50 τέρματα με την Ιντερ σε 77 παιχνίδια..