Άιντραχτ - Γκλάντμπαχ 3-3: Ετσι μπήκαν τα γκολ (VIDEO)

Δείτε τις φάσεις και τα γκολ στο Αιντραχτ Φρανκφούρτης-Γκλάντμπαχ

Ισόπαλο με 3-3 έληξε το ματς της Αιντραχτ Φρανκφούρτης με την Γκλάντμπαχ. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους φιλοξενούμενους ο Λαρς Στιντλ.

Η Άιντραχτ Φρανκφούρτης φάνηκε πως θα γευτεί την χαρά της νίκης μετά από αρκετό καιρό, καθώς μέσα σε δέκα λεπτά πέτυχε τρία γκολ και ανέτρεψε το 0-1 του Στιντλ στο 14ο λεπτό και με τέρματα των Σίλβα και Μπαρκόκ (22′,24′,32′) προηγούνταν με 3-1.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούεμνοι έκαναν αλλαγές, ενώ η Άιντραχτ έμεινε στο 81ο λεπτό και κάπου εκεί ήρθε η… καταστροφή. Ο Γερμανός μεσοεπιθετικός στο 90′ μείωσε σε 3-2 με πέναλτι και πέντε λεπτά μετά έδωσε στα «πουλάρια» έναν σπουδαίο βαθμό που δέκα λεπτά πριν φαινόταν χαμένος.

Έτσι η Γκλάντμπαχ ανέβηκε στην 6αδα προσωρινά με 18 βαθμούς, ενώ η Άιντραχτ έμεινε στο -4 από την σημερινή της αντίπαλο.