La Liga: Γλύτωσε την ήττα στο τέλος η Βαλένθια, 2-2 με την Μπιλμπάο (VIDEO)

Στα τελευταία λεπτά γλίτωσε την ήττα η Βαλένθια απέναντι στην Αθλέτικ Μπιλμπάο

Στα τελευταία λεπτά γλίτωσε την ήττα η Βαλένθια απέναντι στην Αθλέτικ Μπιλμπάο στο «Μεστάγια» (2-2), στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της La Liga.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 26ο λεπτό με πέναλτι του Σολέρ, αλλά οι Βάσκοι κατάφεραν να «γυρίσουν» το ματς και να πάρουν την πρωτοπορία στο σκορ με τα τέρματα των Βιγιαλίμπρε (55′) και Γκαρσία (80′ πεν.). Στη συνέχεια όμως οι «νυχτερίδες» κατάφεραν ν’ αποφύγουν την ήττα με το γκολ του Μανουέλ Βαγέχο στο 83ο λεπτό.

Η σημερινή ήταν η τρίτη ισοπαλία στα τέσσερα τελευταία ματς για τς «νυχτερίδες» και η δεύτερη στην τελευταία τριάδα αγώνων της Αθλέτικ. Αποτέλέσμα που ουσιαστικά δεν ικανοποίησε καμία από τις δύο ομάδες, καθώς ανέβηκαν μεν στους 14 βαθμούς, αλλά βρίσκονται μόλις τρεις μακριά από την επικίνδυνη ζώνη!