Παρι-Μπασακσεχίρ: Οριστική αναβολή στο ματς -Ο «τέταρτος» αποκάλεσε «νέγρο» τον Γουεμπό (VIDEO)

Αναβλήθηκε οριστικά το ματς της Παρί με την Μπασακχεσίρ

Το ματς της Παρί με την Μπασακχεσίρ θα διεξαχθεί την Τετάρτη στις 19:55 με άλλη διαιτητική τετράδα. Το ματς διεκόπη μετά από την «ρατσιστική» αναφορά του διαιτητή.

Το Παρί-Μπασακσεχίρ έληξε τελικά άδοξα, καθώς παίχτηκαν μόλις 18 λεπτά καθαρής μπάλας. Σε εκείνο το λεπτό ο βοηθός προπονητή των Τούρκων, Πιερ Γουεμπό έγινε έξαλλος με τον τέταρτο διαιτητή, ο οποίος στο βίντεο ακούγεται ότι τουλάχιστον δύο φορές τον αποκάλεσε «νέγρο».

Ο Γουεμπό αποβλήθηκε και η Μπασακσεχίρ αποφάσισε να αποχωρήσει από τον αγώνα, ζητώντας να αλλάξει ο τέταρτος διαιτητής για να ξαναπαίξει. Αυτό όμως δεν συνέβη, με συνέπεια η UEFA να αποφασίσει, έστω και καθυστερημένα και έχοντας εκτεθεί με την όλη στάση της, την οριστική αναβολή της αναμέτρησης.