Γκολ και φάσεις από το ΑΕΚ-Μπράγκα 2-4 (VIDEO)

Εικόνες από το ΑΕΚ-Μπράγκα

Δείτε τα στιγμιότυπα από την... μαύρη βραδιά της ΑΕΚ

Η ΑΕΚ γνώρισε άλλη μια βαριά ήττα, αυτή τη φορά με 4-2 από την Μπράγκα και έκλεισε με τον χειρότερο δυνατό τρόπο τα ευρωπαϊκά της παιχνίδια στο ΟΑΚΑ.

Οι Πορτογάλοι εκμεταλλεύτηκαν πλήρως το κάκιστο ξεκίνημα της ΑΕΚ και προγήθηκαν με 2-0 στο 10′ και λίγο πριν το ημίχρονο έβαλαν και το τρίτο. Ο Ολιβέιρα είχε μειώσει προσωρινά στο 30′.

Στην επανάληψη, η Ενωση έψαξε το δεύτερο τέρμα για να ξαναμπεί στη διεκδίκηση του αγώνα, αλλά δέχθηκε και το τέταρτο για να κλειδώσει οριστικά την ήττα. Ο Βασιλαντωνόπουλος με σουτ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.