Απίστευτος Χάαλαντ: Εκανε ανατροπή και χατ-τρικ σε 15 λεπτά (VIDEO)

Ο απίθανος Νορβηγός στράικερ

Το «ηφαίστειο» Χάαλαντ ξύπνησε στο 2ο ημίχρονο και έφερε από μόνο του την ανατροπή για τη Ντόρτμουντ κόντρα στη Χέρτα, με τον Νορβηγό να πετυχαίνει χατ-τρικ σε 15 λεπτά!

«Άπαιχτος». Αυτό είναι το επίθετο που τον χαρακτηρίζει, αυτό επιβεβαίωσε και απέναντι στη Χέρτα Βερολίνου, για να κάνει προσωπική υπόθεση το ματς κι εύκολο το βράδυ της Μπορούσια Ντόρτμουντ μέσα σε 15 λεπτά.

Ο απίθανος Νορβηγός στράικερ, λίγες ώρες μετά την κατάκτηση του «Golden Boy», έπιασε αμέσως δουλειά και αρχικά ανέτρεψε το σκορ με δύο γκολ στο 47’ και το 49’, για να ολοκληρώσει το χατ-τρικ στο 62’ και να ξαναφτάσει το 100% σε αναλογία εμφανίσεων/ τερμάτων στη Bundesliga (22 στα 22)! H Ντόρτμουντ νίκησε εν τέλει 5-2 στο Βερολίνο.