Ιράν: Κέρδισε (2-0) τη Βοσνία του Μπάγεβιτς -Επαιξε μισή ώρα ο Ανσαριφάρντ

Το Ιράν κέρδισε με 2-0 τη Βοσνία του Ντούσαν Μπάγεβιτς - Ο Καρίμ Ανσαριφάρντ μπήκε ως αλλαγή

Η Βοσνία του Ντούσαν Μπάγεβιτς υποδέχθηκε το Ιράν σε φιλικό αγώνα, με τους φιλοξενούμενους να κερδίζουν με 2-0.

Ο Καρίμ Ανσαριφάρντ δεν ξεκίνησε τον αγώνα, αλλά μπήκε ως αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο.

Συγκεκριμένα ο επιθετικός της ΑΕΚ πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στη θέση του Ρεζαέι στο 61ο λεπτό. Ο Καρίμ μάλιστα είχε και την ευκαιρία να σκοράρει στο 65′, όμως ο Πίριτς έσωσε.

Ο Ρεζαέι ήταν ο παίκτης που έδωσε το προβάδισμα στο Ιράν στο 46′, ενώ το τελικό 2-0 το διαμόρφωσε ο Γκαγεντί στις καθυστερήσεις.