Μίλαν: Στην κορυφή της Serie A με μαγικό γυριστό του Ιμπραΐμοβιτς (VIDEO)

Απίστευτο γκολ από τον Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς

Η Μίλαν κέρδισε την Ουντινέζε εκτός έδρας με 2-1 με τον Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς να σκοράρει ένα απίστευτο γκολ με γυριστό στο 83′.

Ο Σουηδός επιθετικός διανύει τα 39 του χρόνια, αλλά δεν ξεχνά την τέχνη του και αυτή είναι να σκοράρει και μάλιστα με εντυπωσιακούς τρόπους. Ο Ζλάταν στην εκτός έδρας αναμέτρηση της Μίλαν με την Ουντινέζει έδωσε αρχικά μια εκπληκτική ασίστ στον Κεσιέ, ο οποίος στο 18ο λεπτό άνοιξε το σκορ.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με πέναλτι του Ντε Πολ στο 48ο λεπτό, για να έλθει ο Ιμπραϊμοβιτς στο 83` και να χαρίσει τους τρεις βαθμούς με καταπληκτικό γκολ.

Ο Σουηδός έφτασε τα 7 γκολ στην Serie A σε έξι ματς και τα 8 την φετινή σεζόν έχοντας και 2 ασίστ, ενώ η Μίλαν παραμένει αήττητη στο πρωτάθλημα μετρά 5 νίκες και 1 ισοπαλία και φυσικά είναι στην κορυφή της βαθμολογίας.