ΑΕΚ Κ17: Kέρδισε 2-1 τον Ατρόμητο στο Περιστέρι

Εικόνες από το ματς της Κ17 Ατρόμητος-ΑΕΚ

Η ομάδα Κ17 της ΑΕΚ νίκησε 2-1 την αντίστοιχη του Ατρομήτου σε αγώνα για την 6η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ17 της Super League 2020-21 που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο του Ηφαίστου στο Περιστέρι.

Η ομάδα του Ιβάν Νεντέλκοβιτς προηγήθηκε στο 19′ με τον Αλέξη Γκολφίνο και το 0-1 ήταν σκορ ημιχρόνου. Ο Ατρόμητος ισοφάρισε στο 62′ με σουτ του Πατσατζόγλου που κόντραρε πάνω στον Κωνσταντίνο Αντωνόπουλο, όμως η ΑΕΚ απάντησε άμεσα με το πέναλτι που κέρδισε ο Γιώργος Τρέμμας (μαζί με την αποβολή του Παναγιώτου) και αξιοποίησε ο Γκολφίνος στο 65′. Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε και ο Τσαντίλας του Ατρομήτου για διαμαρτυρία.

ΑΕΚ (Ιβάν  Νεντέλκοβιτς): Μαρίνης, Τρέμμας, Αντωνόπουλος, Καραστέργιος, Χαλίλι, Κατσαούνος (Σεφερλής) Γιαματζίδης, Πιτιλάκος (Λαντίκας) Κυρσανίδης (Μούτσα) Κοντός (Κοντάκης) Γκολφίνος.