Πανιώνιος: Νίκησε χάρη σε «Κιτρινόμαυρο» πόδι

Την εκτός έδρας νίκη με 2-1 επί της Προοδευτικής κατάφερε ο Πανιώνιος για το 2 στα 2 στον 6ο όμιλο της Γ Εθνικής. Οι «κυανέρυθροι» είχαν πρωταγωνιστές δυο πρώην «ενωσίτες» (Κοντοές, Γροντής) για να περάσουν από τον Κορυδαλλό.

Ο Πανιώνιος προηγήθηκε μόλις στο πρώτο λεπτό, όταν ο Σταμάτης έγινε κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή και με ωραίο τελείωμα άνοιξε το σκορ. Οι γηπεδούχοι, όμως, κατάφεραν άμεσα να φέρουν το παιχνίδια στα ίσια, καθώς στο 6ο λεπτό βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα με σουτ του Κυριαζή έξω από την περιοχή. To 1-1 ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Οι κυανέρυθροι μπήκαν επιθετικά στην επανάληψη και μετά από ενέργεια του Νίνο, κέρδισαν πέναλτι. Ο Γροντής (56′) ήταν εύστοχος και έδωσε εκ νέου το προβάδισμα και τελικά τη νίκη με 2-1 στον Πανιώνιο.

Ο 26χρονος πλέον Γροντής ξεκίνησε την καριέρα του 2012 στην ΑΕΚ όπου έμεινε ως το 2016 με 45 συμμετοχές και 5 γκολ.