Σέλτικ: Ισοπαλία (3-3) κόντρα στην Αμπερντίν - Εκτός αποστολής ο Μπάρκας

Ο Βασίλης Μπάκας είδε την Σέλτικ να δέχεται τρία γκολ από την Αμπερντίν

Ο Βασίλης Μπάρκας δεν μπόρεσε να βοηθήσει την Σέλτικ στην αναμέτρηση με την Αμπερντίν.

Ο πρώην τερματοφύλακας της ΑΕΚ είχε τραυματιστεί στην τελευταία φάση της αναμέτρησης με την Μίλαν για την πρώτη αγωνιστική των ομίλων του Europa League.

Χωρίς τον Μπάρκα η Σέλτικ δέχθηκε τρία γκολ από την Αμπερντίν σε ένα ματς που έληξε τελικά με 3-3.

Το σκορ άνοιξε στο 43’ η Αμπερντίν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, με τον ΜακΓκρέγκορ να ισοφαρίζει στο 52’ για την Σέλικ.

Ο Χέτζες επανέφερε το προβάδισμα για τους γηπεδούχους , όμως η Σέλικ βρήκε τη λύση με δύο γκολ σε δύο λεπτά. Αρχικά ο Γκρίφιθς στο 77’ ισοφάρισε σε 2-2, με τον Κρίστι να ευστοχεί από τα 11 βήματα και να κάνει το 3-2 στο 78’΄.

Η ομάδα του Μακίνες ήταν αυτή που είπε την τελευταία κουβέντα στο παιχνίδι, με τον Φέργκιουσον στις καθυστερήσεις να ευστοχεί για δεύτερη φορά σε πέναλτι και να διαμορφώνει το τελικό 3-3.