ΑΕΚ: Στο... μηδέν ο Λάνγκφορντ στο πρώτο ημίχρονο με Ιωνικό

«Απών» ο Κιθ Λάνγκφορντ

Η ΑΕΚ βρίσκεται πίσω στο σκορ στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου κόντρα στον Ιωνικό Hellenic Coin, σε ένα παιχνίδι που ο Κιθ Λάνγκφορντ είναι… σκιά του εαυτού του στο πρώτο μέρος.

Απέναντι στον Ιωνικό η ΑΕΚ έχει αντιμετωπίσει αρκετά προβλήματα στο πρώτο μέρος. Κάτι που αποτυπώνεται και στο αποτέλεσμα του πρώτου 20λεπτου, όπου η ομάδα της Νίκαιας βρίσκεται μπροστά στο σκορ με 39-32.
Η Ένωση δεν έχει πάρει πράγματα από σημαντικούς παίκτες της, όπως ο Κιθ Λάνγκφορντ. Ο Αμερικανός σκόρερ έχει μείνει πολύ μακριά από τον καλό εαυτό του στο πρώτο μέρος, γεγονός που αποτυπώνεται και στους αριθμούς του στην αναμέτρηση ως ώρας.

Στα 12’38” που έχει μείνει στο παρκέ ο Λάνγκφορντ δεν έχει καταφέρει να σκοράρει, μετρώντας 0/4 σουτ (0/2 δίποντα, 0/2 τρίποντα), ενώ έχει 1 λάθος και 1 φάουλ, σε μια παρουσία πολύ άσχημη -ως ώρας- για τον πολύπειρο κίλερ.ΑΕΚ: Στο... μηδέν ο Λάνγκφορντ στο πρώτο ημίχρονο με Ιωνικό