Super League: Στο 0-0 έμειναν Λαμία και Παναιτωλικός

Με τη «λευκή» ισοπαλία ανάμεσα σε Λαμία και Παναιτωλικό ολοκληρώθηκε η 5η αγωνιστική της Super League

Λαμία και Παναιτωλικός έμειναν στο 0-0 στην τελευταία αναμέτρηση της 5ης αγωνιστικής της Super League.

Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα για μαρκάρισμα ο Χατζηστραβός των γηπεδούχων. Οι Λαμιώτες πήραν τον πρώτο τους βαθμό, ενώ οι Αγρινιώτες μετρούν πλέον τρεις ισοπαλίες.

Το παιχνίδι ήταν πολύ σκληρό, με αρκετές αναγκαστικές αλλαγές λόγω τραυματισμών κι ελάχιστες φάσεις μπροστά από τις εστίες των δύο γκολκίπερ. Οι γηπεδούχοι ήταν λίγο πιο κινητικοί, είχαν 2-3 καλές στιγμές με τους Ρόμανιτς, Ντέλετιτς (καλύτερη φάση του αγώνα στο 38′ το ανάποδο ψαλίδι του που πέρασε λίγο άουτ) και Μπεχαράνο, όμως η άμυνα του Παναιτωλικού ήταν πολύ καλά συγκροτημένη και δεν είχε ιδιαίτερα προβλήματα στο να κρατήσει το «μηδέν» στα μετόπισθεν.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων η Λαμία έμεινε με δέκα παίκτες, λόγω απευθείας αποβολής του Χατζηστραβού που πήγε άτσαλα με τις τάπες πάνω στον Ντίας.

Λαμία – Παναιτωλικός 0-0

Λαμία: Επασί, Αντέτζο, Σκόνδρας (84′ Χατζηστραβός), Βύντρα, Μπαχανάκ, Ασίγκμπα, Μπεχαράνο, Βασιλακάκης (40′ Μπουλούλης), Καραμάνος (40′ Αραμπούλι, 75′ Μπινακόνι), Ρόμανιτς, Ντέλετιτς (84′ Βασιλόγιαννης).

Παναιτωλικός: Κνετ, Κωνσταντόπουλος, Καρασαλίδης, Λιάβας, Τζανακάκης (14′ Ντουάρτε), Ντίας, Ντάλσιο, Περέιρα (59′ Βέργος), Μάζουρεκ, Αριγίμπι (70′ Μεντόσα), Γιάκολις (70′ Τσιγγάρας).