ΑΕΚ Κ17: Λύγισε στο 85' - Ισοπαλία (1-1) με τον Ολυμπιακό

Ισόπαλη με 1-1 αναδείχθηκε η Κ17 της ΑΕΚ με την αντίστοιχη ομάδα του Ολυμπιακού

Η ομάδα Κ17 της ΑΕΚ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την αντίστοιχη του Ολυμπιακού στον εντός έδρας αγώνα για την 4η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ17 της Super League 2020-21 που πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Γήπεδο Αρτέμιδος.

Η ΑΕΚ προηγήθηκε στο 13ο λεπτό με κτύπημα πέναλτι του Γιάννη Πιτιλάκου που είχε κερδίσει ο Αλέξανδρος Παπαθανασίου. Οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να έχουν πετύχει κι άλλο γκολ, όμως το 1-0 παρέμεινε ως το τέλος του ημιχρόνο. Ο Ολυμπιακός πίεσε στο δεύτερο μέρος και έφτασε στην ισοφάριση στο 85′ με τον Τίτο Προκοπίου.

ΑΕΚ: Μαρίνης, Τρέμμας, Αντωνόπουλος, Καραστέργιος, Χαλίλι, Καραγιαννίδης (82′ Τσίρης) Κατσαούνος (61′ Αγγελόπουλος) Πιτιλάκος (61′ Γκολφίνος) Κυρσανίδης, Παπαθανασίου (68′ Ντέλλας) Κοντός (82′ Φωτόπουλος).