Ηττα με Φυτανίδη για Ηρακλή

Πρεμιέρα με το αριστερό στη Γ’ Εθνική

Πρεμιέρα με το αριστερό στη Γ’ Εθνική για τον Ηρακλή που ηττήθηκε με 1-0 στην Ξάνθη από τον τοπικό Ορφέα. Το μοναδικό γκολ του αγώνα πέτυχε για τους γηπεδούχους ο Βουλγαρίδης στο 45ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ο «Γηραιός» (με το ΑΦΜ του Ηρακλή Αμπελοκήπων) ήταν καλύτερος από τον αντίπαλό του στο πρώτο μέρος, έχασε 4-5 κλασσικές ευκαιρίες για να σημειώσει κάποιο τέρμα και κόντρα στη ροή του αγώνα δέχτηκε γκολ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου από τον Βουλγαρίδη. Βασικός ο 36χρονος πρώην άσος των Ατρομήτου και Αστέρα, Σωκράτης Φυτανίδης. Επαιξαν οι πρώην της ΑΕΚ, Θωμάς Τσίτας και Νίκος Πουρτουλίδης.

Η σύνθεση του Ηρακλή: Αθανασίου, Παπαϊωάννου, Κανακούδης, Φυτανίδης, Παναγιωτίδης, Μαγκούτης, Μετάι, Πουρτουλίδης, Μάντικας, Παπαδόπουλος Γ., Τσίτας. Έπαιξαν και οι Πιπερτζής, Καθάριος, Χατζής, Ιορδανίδης και Φουρκιώτης