Ατρόμητος-ΑΕΚ: «Ολα στραβά και ανάποδα...»

Εικόνες από το Ατρόμητος-ΑΕΚ

Το σχόλιο των αρθρογράφων του enwsi.gr για το πρώτο ημίχρονο στο Περιστέρι

Η ΑΕΚ χάνει με 1-0 στο Περιστέρι από τον Ατρόμητο και πέντε λεπτά πριν το ημίχρονο έμεινε με δέκα παίκτες, λόγω της αποβολής του Πέτρου Μάνταλου με απευθείας κόκκινη.

Το έργο της Ενωσης δυσκολεύει και μένει να φανεί αν θα καταφέρει να αντιδράσει στο δεύτερο 45λεπτο.

Διαβάστε το σχόλιο των αρθρογράφων του enwsi.gr για το πρώτο ημίχρονο στο Ατρόμητος-ΑΕΚ

ΤΑΣΟΣ ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΟΣ: Όλα στραβά και ανάποδα για την ΑΕΚ στο α’ ημίχρονο. Εχασε τον πιο ενεργητικό παίκτη του α’ ημιχρόνου, με το τραγικό στήσιμο του Σβάρνα στο κόρνερ ο Γούτας σκόραρε ανενόχλητος και είδε και τον Μάνταλο να αποβάλλεται με απευθείας κόκκινη κάρτα. Η ΑΕΚ δεν ξέρω πως μπορεί να αντιδράσει από τον πάγκο πια, αλλά και να βρει το κουράγιο και την ενέργεια να γυρίσει το ματς, μετά από ότι έγινε την Πέμπτη στο ΟΑΚΑ. Η ΑΕΚ πρέπει μέσω της ομαδικής προσπάθειας να αντιδράσει, αλλά τα ατομικά λάθη στο Περιστέρι είναι πάρα πολλά…

ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ: Η ΑΕΚ δείχνει να μην έχει ζωντάνια και ενέργεια και αυτό οφείλεται ξεκάθαρα στο παιχνίδι με τη Βόλφσμπουργκ και την υπερπροσπάθεια που έγινε. Ο τραυματισμός του Λιβάια Γκαρσία ήταν πολύ μεγάλο πλήγμα και όλα χειροτέρεψαν με το γκολ του Γούτα για το οποίο ευθύνεται ξεκάθαρα ο Σβάρνας. Ήρθε και η αποβολή του Μάνταλου και τα πράγματα έχουν δυσκολέψει πολύ για τους «κιτρινόμαυρους» που είναι με την πλάτη στον τοίχο και με αριθμητικό μειονέκτημα…

ΚΩΣΤΑΣ ΤΣΙΛΗΣ: Όλα στράβωσαν και έγιναν μίξερ, μετά τον τραυματισμό του Λιβάι. Έχασε ισορροπίες η ομάδα, τα έχασε όλα. Το βλέπω λογικό να μην έχει ενέργεια μετά από την προσπάθεια της Πέμπτης. Δεν το βλέπω λογικό, να έχουν νεύρα κάποιοι παίκτες και δεν το βλέπω λογικό κάποιοι άλλοι, που μάλιστα δεν έπαιξαν ούτε λεπτό την Πέμπτη, να είναι εκτός τόπου και χρόνου. Ζόρικα τα πράγματα έτσι κι αλλιώς. Αλλά ο Ατρόμητος δεν είναι και κανένα μεγαθήριο. Επομένως και με δέκα, αν ηρεμήσει και καθαρίσει το μυαλό της, κάτι μπορεί να πάρει η ΑΕΚ.

ΣΤΑΥΡΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΟΓΛΟΥ: Όταν είναι κάτι να στραβώσει, θα διαλυθεί το σύμπαν. Ομάδα χωρίς φρεσκάδα, χάνει τον Γκαρσία, βγαίνει ο Μάνταλος, τρώει κωμικό γκολ. Δεν ξέρω εάν γυρνάει πλέον το ματς, μόνο χάρη σε ατομική κλάση παικτών.