Λέστερ: Χάνει 0-2 στο ημίχρονο από την Γουέστ Χαμ (VIDEO)

Η αντίπαλος της ΑΕΚ στο Europa League

Καθόλου καλά δεν έχει ξεκινήσει το παιχνίδι της Λέστερ με την Γουέστ Χαμ για την Premier League.

Αυτό γιατί οι Αλεπούδες είναι πίσω στο σκορ με 2-0 στο γήπεδο τους από το πρώτο ημίχρονο δείχνοντας πολύ κακή αμυντικά εικόνα. Το σκορ άνοιξε στο 14′ ο Αντόνιο εκμεταλλευόμενος λάθος της άμυνας της ομάδας του Μπρένταν Ρότζερς ο οποίος παρεταξε σήμερα σύστημα 3-4-3. Ενώ στο 34′ ο Φορνάλς έφυγε στην πλάτη της άμυνας των γηπεδούχων για να νικήσει ξανά τον Σμάιχελ και να δώσει αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

Επιθετικά η Λέστερ που την προηγούμενη εβδομάδα έβαλε 5 γκολ στην Μάντσεστερ Σίτι, είναι πολύ καλά κλεισμένη από την άμυνα των Λονδρέζων. Ενώ, η Γουέστ Χαμ ως το τέλος του ημιχρόνου έχασε κάποιες ευκαιρίες για να αυξήσει περισσότερο το προβάδισμα της.