ΑΕΚ: Ηττα με 3-0 σετ από τις Αμαζόνες

Με ήττα ξεκίνησε η ΑΕΚ τις υποχρεώσεις της στο τουρνουά της Καλαμάτας

Την ήττα με 3-0 σκορ γνώρισε η ΑΕΚ από τις Αμαζόνες στον ημιτελικό του τουρνουά του Απόλλωνα στην Καλαμάτα.

Η «Ένωση» έδειξε ότι έχει ακόμα περιθώρια βελτίωσης, ενώ είναι δεδομένο ότι με την ανοδική πορεία της Zhidkova θα ανέβει και η απόδοση της ομάδας του Κώστα Αρσενιάδη.

Οι «κιτρινόμαυρες» στο πρώτο σετ δεν κατάφεραν να απειλήσουν τις Αμαζόνες μένοντας πίσω στο σκορ (12-25). Στο δεύτερο σετ η ΑΕΚ ανέβασε την απόδοση της, φτάνοντας κοντά στην ισοφάριση, χωρίς όμως να τα καταφέρουν (21-25). Όμοια ήταν η κατάσταση και στο τρίτο σετ, με τις Αμαζόνες να κάνουν το 3-0 με 25-16.

Αύριο (04/10) η ΑΕΚ θα αντιμετωπίσει τον ηττημένο του αγώνα Απόλλων Καλαμάτας-ΑΟ Μαρκόπουλου.

ΑΕΚ – ΑΟΝΝΝΕ Αμαζόνες 0-3