«Παρέλαση» της Παρί στη Νίκαια!

Με τον Εμπαπέ να επιστρέφει στην αρχική ενδεκάδα

Eκανε… βόλτα στη Νίκαια η Παρί Σεν Ζερμέν!

Με τον Εμπαπέ να επιστρέφει στην αρχική ενδεκάδα και χωρίς να αντιμετωπίσουν ιδιαίτερα προβλήματα, οι Παριζιάνοι επιβλήθηκαν άνετα 3-0 της Νις, η οποία γνώρισε τη δεύτερη σερί ήττα της.

Ο Γάλλος διεθνής ήταν και εκείνος που άνοιξε τον… δρόμο για την ομάδα του Τούχελ με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο 38’, με τον Ντι Μαρία να βάζει τις γερές βάσεις για το «τρίποντο», κάνοντας το 2-0, στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν στο δεύτερο μέρος, αλλά χωρίς επιτυχία, με τον Μαρκίνιος να τους κόβει κάθε… ελπίδα στο 66’, καθώς έκανε το 3-0, κλειδώνοντας ουσιαστικά τη νίκη για την Παρί.