Χατ τρικ έκανε ο Γιακουμάκης σε τρομερό διπλό της Φένλο!

Τρομερό παιχνίδι από τον Γιακουμάκη

Η Φένλο κέρδισε εκτός έδρας την Εμεν με 5-3, με τον Γιώργο Γιακουμάκη να πετυχαίνει χατ-τρικ.

Ο πρώην παίκτης της ΑΕΚ έκανε ένα εξαιρετικό παιχνίδι με τους Ολλανδούς, σκοράροντας τρία γκολ. Συγκεκριμένα ο Ελληνας ποδοσφαιριστής σκόραρε στο 50′, στο 65′ και στο 72′.

Το γκολ που πέτυχε στο 65ο λεπτό ήταν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Τα υπόλοιπα γκολ για την ομάδα του τα πέτυχαν οι Πάτσονικ και Αρίας στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Από πλευράς Εμεν σκόραραν οι Φος (στο 4′) και Κόλαρ στο (49′), βάζοντας μπροστά μάλιστα την ομάδα τους με 2-0. Ενώ και στο 76′ ο Λάουρσεν ισοφάρισε (προσωρινά) σε 3-3.

Αυτό ήταν το ντεμπούτο του Γιακουμάκη με την φανέλα της Φένλο, που δείχνει με το «καλημέρα» ότι μπορεί να κάνει πολλά πράγματα στο ολλανδικό πρωτάθλημα.