ΑΕΚ: Η επιστροφή στη δράση από άλλη ματιά (VIDEO)

Μέσα από το ΑΕΚ TV

Η ΑΕΚ χθες στη δράση υποδεχόμενη τον Παναθηναϊκό για τη πρεμιέρα των πλέι οφ της Super League.

Η ατμόσφαιρα σίγουρα δεν θύμιζε σε τίποτα το πρόσφατο παρελθόν, καθώς πέραν την απουσίας του κόσμου από τις εξέδρες, υπήρχαν αυστηρότατα μέτρα ασφαλείας, τα οποία προβλέπονται στο υγειονομικό πρωτόκολλο για την διεξαγωγή ποδοσφαιρικών αγώνων.

Πριν από την έναρξη του ματς κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη των θυμάτων του ιού Covid-19 στη χώρα μας, ενώ αμέσως μετά οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων γονάτισαν στη σέντρα του γηπέδου, στέλνοντας ένα ηχηρό μήνυμα κατά του ρατσισμού, με αφορμή τη δολοφονία του Τζορτζ Φλόιντ.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε στο 65’ με πλασέ του Φεντερίκο Μακέντα μέσα από την περιοχή, όμως δέκα λεπτά αργότερα (75’), ο Μάρκο Λιβάια έφερε την ισοφάριση με ένα εξαιρετικό γκολ (1-1).

Βίντεο: Δείτε την παρακάμερα του ΑΕΚ-Παναθηναϊκός

Η κάμερα του ΑΕΚ TV ήταν στο ΟΑΚΑ και κατέγραψε όλα τα παρασκήνια της αναμέτρησης…