Ήττα σοκ για τη Μίλαν από την Τζένοα!

Η Μίλαν δεν τα κατάφερε κόντρα στη Τζένοα και ηττήθηκε μέσα στο Σαν Σίρο.

Η Τζένοα μπήκε δυνατά στο ματς και μόλις στο 7ο λεπτό, ο Σανάμπρια έκανε φοβερή ενέργεια και γύρισμα από δεξιά και ο Πάντεβ άνοιξε το σκορ με πλασέ σε κενό τέρμα. Στο 20ο λεπτό, οι Ιμπραΐμοβιτς και Τσαλχάνογλου άλλαξαν όμορφα και ο Τούρκος έκανε το σουτ αλλά ο Περίν έσωσε ξανά, αλλά στο 41’ ο Μπιράσκι σέντραρε από αριστερά, ο Σένε έκανε το τακουνάκι και ο Κασάτα εξ επαφής με προβολή έγραψε το 0-2.

Στο 67ο λεπτό το όμορφο γυριστό του Ιμπραΐμοβιτς, πέρασε λίγο έξω και στο 77’ ο ΣΟςηδόσ σταρ με γύρισμα μέσα από τη μικρή περιοχή, μείωσε σε 1-2. Στο 81ο λεπτό η κεφαλιά του Ίμπρα, πέρασε μόλις έξω.