Στο ρελαντί τα Χανιά (4-0) την Κέρκυρα

Ένα εύκολο απόγευμα είχαν τα Χανιά απέναντι στην ουραγό Κέρκυρα, αφού νίκησαν με 4-0.

Μόλις στο 17ο λεπτό ο Γιάκος έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους, με τον Πάνο να δίνει αέρα δύο τερμάτων στο 29’. Ο Καρλίτο ήρθε στο φινάλε του ημιχρόνου να γράψει το 3-0, με τον Τριανταφυλλάκο στο 55΄ να διαμορφώνει το τελικό σκορ.

Χανιά (Παπαθανασίου): Λαζαρίδης, Πάνος, Γρομητσάρης, Ανδρέου, Παπαχρήστος, Τριανταφυλλάκος (60′ Καρτσαμπάς), Γιάκος (46′ Σουντουρά), Δημητριάδης, Βρεττός (65′ Βασιλείου), Κουσκουνάς, Καρλίτο.

Κέρκυρα (Θεοδοσιάδης): Τζαφέστας, Τσάνης, Πέδρο Ραφαέλ (46΄Νίκα), Γκίτσης, Τσατλαπασίδης, Κ.Β Γεωργακόπουλος, Μαρλόν, Λάμπρογλου, Καρακώστας (65′ Σπίντζος), Σαρρηγιάννης (46′ Γκασίδης), Λεπενιώτης.