Ολοταχώς για Β' Εθνική ο Πανιώνιος -Ήττα (2-0) από τον Άρη

O Άρης νίκησε τον Πανιώνιο 2-0, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της SuperLeague.

Στο 31′ ο κεραυνός με το δεξί του Μπρούνο Γκάμα κατέληξε στα δίχτυα της εστίας του Μαλέρμπ για το 1-0!

Οι Νεοσμυρνιώτες προσπάθησαν να αντιδράσουν και στο 34′ ο Δημήτρης Εμμανουηλίδης βγήκε απέναντι από τον Χουλιάν Κουέστα, όμως ο Ισπανός τερματοφύλακας μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια.

Ωστόσο, τρία λεπτά πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, από έξυπνη κάθετη πάσα του Ρόουζ ο Φετφατζίδης βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Μαλέρμπ, τον πέρασε και πλάσαρε εύστοχα για το 2-0, «καθαρίζοντας» το ματς!