«Βαριά» ήττα για την Κ15 της ΑΕΚ από τον Ατρόμητο

Η ομάδα Κ15 της ΑΕΚ ηττήθηκε με 1-4 από την αντίστοιχη του Ατρομήτου στον εντός έδρας αγώνα για την 13η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ15 της Super League 2019-20 που πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Στάδιο Γαλατσίου.

Οι φιλοξενούμενοι αιφινιδίασαν στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκαν 0-2 με δύο γκολ του Λέντζα. Η ΑΕΚ έκανε την προσπάθεια να «επιστρέψει» στο δεύτερο μέρος και μείωσε με γκολ του Κώστα Λυμπερόπουλου, όμως ο Ατρόμητος «κτύπησε» στα τελευταία λεπτά με αντεπιθέσεις και σημείωσε άλλα δύο γκολ με τους Τσαγγάρη και Πρεβεζιάνο.

ΑΕΚ (Γενναίος Καραχάλιος): Μπαλαμώτης, Βοργιάς (50′ Ζαχαρόπουλος) Κρητικός (41′ Λυμπερόπουλος) Τσιαχματιώτης, Γιαματζίδης, Κρουσελνίτσκι, Μούτσα, Γκίνη (60′ Κλάψας) Κόκκας (40′ Δημητριάδης) Λούκας, Δεληγιαννίδης (70′ Μακρυνώρης).