Ισοπαλία (1-1) για την ΑΕΚ Κ15 με τον ΟΦΗ

Η ομάδα Κ15 της ΑΕΚ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την αντίστοιχη του ΟΦΗ στον εντός έδρας αγώνα για την 10η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ15 της Super League 2019-20 που πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Στάδιο Γαλατσίου.

Η γηπεδούχος προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με γκολ του Παναγιώτη Κοντάκη και είχε ευκαιρίες και για δεύτερο γκολ (με πιο χαρακτηριστική το δοκάρι του Βοργιά στο δεύτερο ημίχρονο) όμως ο ΟΦΗ κατάφερε να πάρει το βαθμό με απευθείας φάουλ του Μένιου Καρανδινού στο τελευταίο λεπτό. Λίγο νωρίτερα είχε αποχωρήσει τραυματίας ο Δημήτρης Τσιαχματιώτης.

ΑΕΚ (Γενναίος Καραχάλιος): Γεωργιάδης, Σταματελόπουλος, Σκιαδαρέσης, Τσιαχματιώτης, Γιαματζίδης, Κρουσελνίτσκι, Μούτσα, Γκίνη (Δημητριάδης) Κοντάκης (Μακρυνώρης) Λούκας (Κρητικός) Κόκκας (Βοργιάς)