Ήττα (1-4) για την ΑΕΚ Κ15 από τον Παναθηναϊκό

Εικόνες από το ματς της ΑΕΚ Κ15 με τον Παναθηναϊκό

Η ομάδα Κ15 της ΑΕΚ ηττήθηκε με 1-4 από την αντίστοιχη του Παναθηναϊκού στον εντός έδρας αγώνα για την 7η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ15 της Super League 2019-20 που πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Στάδιο Γαλατσίου.

Η ΑΕΚ είχε ένα πολύ κακό πρώτο ημίχρονο και δέχτηκε τέσσερα γκολ (1′ Σταγάκης, 23′ Διαμαντής, 30′ Λιατίφης, 38′ Καλοσκάμηε) όμως στο δεύτερο 40λεπτο ήταν αρκετά βελτιωμένη και έφτασε στο γκολ της τιμής με ωραίο σουτ του Γιάννη Λούκα στο παράθυρο της εστίας του Παναθηναϊκού στο 45′ (στη φωτογραφία).

ΑΕΚ (Γενναίος Καραχάλιος): Γεωργιάδης, Σταματελόπουλος, Σκιαδαρέσης, Ζαχαρόπουλος (32′ Τσιαχματιώτης) Γιαματζίδης, Κρουσελνίτσκι (70′ Δημητριάδης) Μούτσα (70′ Ντελής) Κρητικός (41′ Κόκκας) Κοντάκης (70′ Λυμπερόπουλος) Κλάψας, Λούκας (58′ Μακρυνώρης).