«Διπλό» στην έδρα της Λεγανιές για την Μπαρτσελόνα

Η Μπαρτσελόνα πήρε τη νίκη (1-2) στην έδρα της Λεγανιές, με ανατροπή και κατάφερε να παραμείνει στην κορυφή της La Liga.

Στην επανάληψη η Μπαρτσελόνα μπήκε πιο δυνατά, καθώς η ισοφάριση ήρθε στο 52′ με τον Μέσι να βρίσκει τον Σουάρες και τον Ουρουγουανό να σκοράρει με κεφαλιά.

Φθάσαμε στο 79ο λεπτό ώστε η Μπαρτσελόνα να κάνει το 2-1 και με τη βοήθεια μάλιστα του VAR. Ο Ντεμπελέ εκτέλεσε το κόρνερ, η μπάλα κατέληξε στον Βιδάλ, ο οποίος την έστειλε στα δίχτυα. Δεν υπήρχε για οφσάιντ, καθώς από το ριπλέι φάνηκε ότι η μπάλα έφτασε στον Χιλιανό από παρέμβαση του Πέρες.