«Διπλό» μέσα στην Κρήτη (1-3) για την Δόξα Δράμας

Η Δόξα Δράμας πήρε μεγάλη νίκη στα Χανιά κόντρα στον Πλατανιά, στο πλαίσιο της έκτης αγωνιστικής της Superleague 2.

Η ομάδα της Δράμας, με… καρυδάτη ανατροπή, νίκησε τον Πλατανιά με 3-1. Και έτσι πανηγύρισε μία σπουδαία εκτός έδρας νίκη, η οποία όμως της δίνει παράλληλα και βαθμολογική ανάσα.

Οι Κρητικοί προηγήθηκαν με τέρμα του Νίλι στο 43′. Ωστόσο, δύο λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 45ο λεπτό, ο Ρόβας ισοφάρισε για την Δόξα. Ο Κρητικός στο 76′ έφερε… τούμπα το ματς, κάνοντας το 2-1, ενώ ο Ιωαννίδης με πέναλτι στο 90+4 έβαλε το… κερασάκι στη τούρτα.