Ισόπαλοι Παναιτωλικός και Αστέρας στο Αγρίνιο (1-1)

Ο Παναιτωλικός και ο Αστέρας Τρίπολης πήραν από έναν βαθμό.

Στο ματς του Αγρινίου, ο Παναιτωλικός και ο Αστέρας προσπάθησαν για τη νίκη, ωστόσο ήρθαν ισόπαλοι με 1-1. Η ομάδα του Αγρινίου στο πλαίσιο της ένατης αγωνιστικής της Superleague, δεν κατάφερε να νικήσει την έδρα του, ούτε τους Αρκάδες. Προηγήθηκε στο 18ο λεπτό με το γκολ του Μαρσιάλ, αλλά αυτό το τέρμα δεν… έφθασε.

Ο σκόρερ υπέπεσε σε πέναλτι πάνω στον Καπίγια και ο Μπαράλες ανέλαβε την εκτέλεση. Ευστόχησε και ισοφάρισε στο 44ο λεπτό στο τελικό 1-1 για τους Αρκάδες. Οι γηπεδούχοι εμφανίστηκαν για ένα ακόμη ματς βελτιωμένοι, αλλά και πάλι αυτό δεν ήταν αρκετό.