Απίστευτος Λαουτάρο Μαρτίνεζ: Έκανε χατ-τρικ σε 22' (VIDEO)

Η Αργεντινή «σκόρπισε» το Μεξικό σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο Σαν Αντόνιο του Τέξας επικρατώντας με 4-0, με τρία γκολ του Λαουτάρο Μαρτίνες.

Το πάρτι της Αλμπισελέστε και του Λαουτάρο Μαρτίνες κράτησε όλο το πρώτο ημίχρονο, με την Αργεντινή να μην αφήνει το πόδι από το γκάζι, δείχνοντας σε φοβερή κατάσταση παρά την απουσία του Μέσι.

Ο Λαουτάρο άνοιξε το σκορ στο 17′ για να διπλασιάσει τα τέρματά του πέντε λεπτά αργότερα. Στο 33′ με πέναλτι ο Παρέδες ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Στο 39′ ο Λαουτάρο Μαρτίνες ολοκλήρωσε ένα μοναδικό πρώτο ημίχρονο σκοράροντας χατ-τρικ και γράφοντας το 4-0. Στο δεύτερο μέρος η Αργεντινή έριξε ταχύτητα και το σκορ δεν ανέβηκε σε υψηλότερα επίπεδα.