Θετικό ξεκίνημα για την Στουτγάρδη στη Bundeliga 2 (VIDEO)

Η πρεμιέρα της Bundeliga 2 έγινε στην «Mercedes-Benz Arena» με το παιχνίδι της Στουτγάρδης απέναντι στο Ανόβερο. Οι δύο ομάδες υποβιβάστηκαν από την πρώτη κατηγορία πέρσι και θέλουν να γυρίσουν γρήγορα στα «σαλόνια», με τη Στουτγάρδη να κάνει το πρώτο θετικό βήμα.

Η Στουτγάρδη ήταν καλύτερη και προηγήθηκε το 29ο λεπτό με γκολ του Μάριο Γκόμες. Οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματα τους το 36ο λεπτό με τρομερή εκτέλεση φάουλ του Ντιντάβι. Το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 2-1, αφού ο Αουτζά σημείωσε ένα ομολογουμένως περίεργο αυτογκόλ βάζοντας στο παιχνίδι ξανά το Ανόβερο.

Το παιχνίδι παρέμεινε έτσι μέχρι το τέλος με τις δύο ομάδες να ολοκληρώνουν τον αγώνα με μία αποβολή η κάθε μία. Στο 64′ αποβλήθηκε ο Όστρολεκ για το Ανόβερο, ενώ στο 85′ ο Αουτζά για τη Στουτγάρδη.