Χάρισε κόκκινη στον Μπαράλες ο Τζήλος!

Εικόνες από το Λαμία-ΑΕΚ

Η ΑΕΚ φιλοξενείται από την Λαμία στο ΔΑΚ, στην δεύτερη αναμέτρηση των δυο ομάδων για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος.

Η «Ένωση» έχει προβάδισμα πρόκρισης μετά το 2-0 στο ΟΑΚΑ και τα πάντα θα μπορούσαν να γίνουν πιο απλά για την ομάδα του Μανόλο Χιμένεθ, αν ο διαιτητής Αθανάσιος Τζήλος έδειχνε την πεντακάθαρη δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Μπαράλες!

Μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης, ο επιθετικός της Λαμίας αντίκρισε κίτρινη κάρτα για χέρι, με τον διαιτητή του ματς να του χαρίζει την κόκκινη και την άγουσα για τα αποδυτήρια τρία λεπτά μετά! Ο παίκτης της ομάδας του Μάκη Χάβου δεν είδε την δεύτερη κίτρινη κάρτα σε κλωτσιά που έδωσε στον Στράτο Σβάρνα. Ο Αθανάσιος Τζήλος δεν τον έστειλε στα αποδυτήρια όπως όφειλε, με την Λαμία να συνεχίζει με 11.