Η Γουότφορντ το πρώτο εισιτήριο για τα ημιτελικά του FA Cup

Το πρώτο εισιτήριο για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας βρήκε… κάτοχο.

Η Γουότφορντ επιβλήθηκε με 2-1 της Κρίσταλ Πάλας, με«χρυσή αλλαγή» τον Γκρέι και περιμένει αντίπαλο στους «4» του FA Cup.

Το σκορ για τη Γουότφορντ άνοιξε στο 27’ ο Καπουέ με σουτ λίγο έξω από την μικρή περιοχή, ενώ ο Μπατσουαγί στο 62’ ισοφάρισε σε 1-1 με πλασέ από ασίστ του Περέιρα.

Η χαρά των φιλοξενούμενων, πάντως, κράτησε για λίγο, αφού ο Γκρέι πλάσαρε εύστοχα δύο λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο ως αλλαγή και έδωσε το πολύτιμο εισιτήριο στην ομάδα του.

Η νίκη, όμως, είχε και απρόοπτα για τη Γουότφορντ. Ο Γκαρσία αναγκάστηκε να αντικαταστήσει στο ημίχρονο τον Χοσέ Χολέμπας, ο οποίος έδειξε να πονάει στον αστράγαλο.